E Verteta (Kush ini ju Grek...?)

Numri i njoftimit: 6934 | Postuar në: 30.01.2014, 19:54
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: I negociueshëm

Kategoria Libra dhe Literaturë / Libra / Libra antikë

Lloji i njoftimit: Shitet


Ky liber eshte nje fjalor special i greqishtes se lashte duke e prkethyer cdo fjal te saj ne Shqip dhe duke treguar ngjashmerine e madhe te cdo fjale te greqishtes se lashte me fjalet e sotme te Shqipes nga ku edhe vertetohet fare qarte se "Ylliret"="Shqipetaret" dhe se "Ylliret"="Ellinet" pra se autokton ne keto troje jan drejteperdrejte Shqipetaret dhe nje metastaz e "Yllireve-Ellineve" jan Greket e sotem. Gje qe tregon se populli Shqipetar dhe kultura e lashtesise se tija nuk ka aspak cfar ti ket zili antikitetit te kultures Greke por eshte e barabatrte ne te gjitha drejtimet me te dhe madje gjuha Shqipe e sotme eshte me origjinale krahasuar me Greqishten e lashte .Ky liber eshte nje veper e Autorit "Margarit.K.Nilo" dhe eshte kryer mbas shume studimesh te nje literature te gjere te gjuhesise antike , nje pune 7 vjecare dhe i drejtohet te gjithe Akademikeve, Profesorave dhe studenteve te tyre , arkeolog, historiaj dhe gjuhetar por edhe te gjithe shqipetareve qe deshirojne te dine me teper per gjuhen Shqipe , origjinen e saj dhe vlerat e saj.Ky liber gjendet ne tre volume.

 Tiranë

Dërgo E-mail

 Gesi