Fjalor special etimologjik i shqipes

Numri i njoftimit: 6932 | Postuar në: 30.01.2014, 19:21
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 2.500 Lekë i diskutueshëm

Kategoria Libra dhe Literaturë / Libra / Fjalorë

Lloji i njoftimit: Shitet


Fjalor special etimologjik i shqipes gjendet gjithesej ne tre volume nga autori "Margarit.K.Nilo".
Ky fjalor eshte i nje lloji te vecante ku shkohet deri ne gjenezen e fjales duke gjetur edhe foljet baze prej te cilave jan ndertuar fjalet qe perdorim edhe sot .Vertetohet gjithashtu ng ky fjalor se gjuha shqipe eshte nder gjuhet me te vjetra te europes dhe origjina e gjuheve apo mema e gjuheve te kontinentit te vjeter europjan .Ky liber ju drejtohet kryesisht Profesoreve e Akademikeve te gjuhesise, historjaneve, arkeologeve si dhe studenteve te tyre, por edhe te gjith atyre qe interesohen te din me teper nga origjina e gjuhes Shqipe dhe historine e saj.

 Tiranë

Dërgo E-mail

 Gesi