Цела Македонија
                   
6841 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

ВРАБОТУВАМЕ - Пекар

Млечниот ресторан БИСТРА има потреба од ПЕКАР ЗА ЛЕБ И БЕЛИ ПЕЧИВА во...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

09 јун 18:56Промовирано

Вработуваме возачи

Реномирана такси компанија од Скопје нуди вработување за 10 возачи со...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Барам возачи за возење Словенија-Грција

Ормар Транс Бугарија Барам возачи за возење на релација Словенија ...


1 €
или предлог цена
Петровец / Скопје

Нудам работа

09 јун 11:25Промовирано

Cuvar, Чувар, Обезбедување, Obezbeduvanje, nokna smena нокна

Барам работа како чувар на кафич или на објект или било каква работа ...


1.232.142 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

Денес 08:54Rabota kako sofer

Baram rabota kako profesionalen vozac vo zemjata i stranstvo i gi pos...


232 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

Денес 08:53Baram rabota

baram sekakva rabota


1.000 МКД
или предлог цена
Шуто Оризари / Скопје

Барам работа

Денес 07:54BARAME PLOCKARI,POLUPLOCKARI I RABOTNICI

Barame plockari poluplockari i rabotnici za vo Skopje 070 798 697


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 07:40MAJSTORI - MONTAZNI KUKI

Domplanet ima potreba od majstori (profesionalci i amateri)


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 06:57Барам кознетичаека или фризерка за во козмњтички салон

Бараме козметичарка или фризерка Да има познавање во *депилација ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 00:27БАРАМ РАБОТА КАКО ФИЗИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

Барам работа како физичко обезбедување Лиценца издадена од Комора на...


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 23:09Rabota na internet so dobar sajt

Што е тоа АИ МАРКЕТИНГ? Тоа е компанија која користи вештачка интели...


50 €
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Вчера 22:52Rabota so kruptovaluti

Koj saka da raboti so kriptovaluti ke vi prestavam tri koi sa Sega za...


1 €
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Вчера 22:52Inzinjer so ovlastuvanje B za izvedba se nudi za rabota

INZINJER MAGISTER SO OVLASTUVANJE B ZA ZIVEDBA SE NUDI ZA RABOTA ILI ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

Вчера 22:02BARAM RABOTA

Baram rabota. Pakuvanje proizvodi od doma. Samo seriozni ponudi. 075...


58.899 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

Вчера 21:48Se bara sofer za rabota vo Swedska

Se bara sofer za rabota vo Swedska vnatresno so EU documenti - Sweds...


По Договор
или предлог цена
Вчера 21:47Market kolonijal vo kisela voda bara prodavacki

Market vo kisela voda-pintija ima potreba od prodavacki Info na tel...


17.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:27Се бара персонал за работа во ресторан

Ресторан Скадарлија има потреба од Кувар-Скараџија, Салатерка и Келне...


30.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:29imame potreba od pica majstor

Gostilnica vo Kapistec ima potreba od PICA MAJSTOR.Prijaveni,topol ob...


1.200 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 19:51gostilnica vo kapistec ima potreba od kelner

gostilnica vo Kapistec ima potreba od dva kelneri/ki so i bez iskustv...


900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 19:51Sobarka na polno ili skrateno rab. vreme

Potrebna e sobarka za apartmani vo centar na polno (18.000) ili skrat...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 19:31СЕ БАРА ПРИДРУЖНИЧКА

veljanovskifilip@yahoo.com pisete na mail za poveke info moze i od dr...


1.000.000 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 19:20Preselbi frlanje sut cistenje podrumi i drugi uslugi

Preselbi frlanje sut cistenje podrumi i drugi uslugi


1.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 18:51Se bara profesionalen vozac so E kategorija

Se bara profesionalen vozac so E kategorija za relacija Makedonija-Tu...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:32  НОВ ОГЛАС

Referent za prodazba

Se bara referent za prodazba vo butik za obuvki vo blizina na gradski...


20.990 €
или предлог цена
Вчера 18:12Baram vozac za vozenje vo Germanija

Baram vozac za vozenje vo Germanija so E kategorija. isto taka kand...


2.300 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:47Se bara TAXI shofer

Sakas da rabotis i da si go odredis denot sam kolu da zarabotis. Saka...


500 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:53Se bara TAXI shofer

Sakas da rabotis i da si go odredis denot sam kolu da zarabotis. Saka...


500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:50VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centra Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


16.500 МКД
или предлог цена
Вчера 16:43TAXI SLUZBA IMA POTREBA OD;

-TAXI IMA POTREBA OD. -VOZACI -TEL.076974276 -TEL.078582463


1 МКД
или предлог цена
Вчера 15:38Restorant vrabotuva

Vrabotuvanje personal za restorant od site kategoriii


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:29  НОВ ОГЛАС

КАФЕ БАР ВО ЦЕНТАР ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ

Кафе бар во Центар има потреба од шанкер/ки со искуство. Информации н...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:39БИЗНИС-ИНВЕСТИЦИСКИ ФОНДОВИ

Право на апликација имаат невработени, но и вработени лица кои имаат ...


1.000 €
или предлог цена
Вчера 14:09Baram prodavacka vo piljara

Baram prodavacka za prodazba vo piljara koja se naogja vo ops...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:08Sofer so 20-godisno iskustvo bara rabota

Baram rabota za vozac vo 2-ka vo megjunaroden transport. imam Slove...


По Договор
или предлог цена
Куманово

Барам работа

Вчера 13:52Пица , скара мајстор !

Плата по договор


19.000 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:16Доставувач на храна

Бараме доставувач на храна со Б или А категорија во реонот на Ченто, ...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:16Бараме електротехничар за вработување на неопределено време

Бараме електротехничар за вработување на неопределено време , заинтер...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


25.000 МКД
или предлог цена
Вчера 13:00Вработуваме возачи

Реномирана такси компанија од Скопје нуди вработување за 10 возачи со...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se barat rabotnici za fabr vo Germanija

Se barat rabotnici za fabrika vo Germanija so Mk i Bg pasos.Organizir...


8 €
или предлог цена
Вчера 13:00Rabota vo slatkara i od doma

Se barat lica za rabota vo slatkara i od doma pakuvaci i soferi za di...


1.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Чешка фирма вработува шофери со Ц+Е

Ceska firma bara vozaci so C+E kategorija so profesionalno iskustvo n...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Pomosnik majstor

Firmata Velepod dooel Skopje ima potreba od pomosnik rabotnik monter ...


19.000 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Страна 1 од 172

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам